Discutii libere
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum unde vom discuta despre tot ce ne trece prin cap^^
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Rpg  Tabara  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 L vs. Light

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Silver.Chaos
Admin
Silver.Chaos


feminin
Numarul mesajelor : 195
Varsta : 74
Localizare : In podul garii
numele personajului : Yuna
Data de inscriere : 29/01/2009

L vs. Light Empty
MesajSubiect: L vs. Light   L vs. Light Icon_minitimeDum Feb 01, 2009 10:14 pm

Pe cine alegeti...?
Eu il aleg pe L pentru ca macar el lupta pentru o cauza dreapta:)) este si inteligent...si inca cat, dragut :X
Light este putin obsedat(de fapt putin mai mult) de o lume noua(deah...nu le poti avea pe toate), fara raufacatori si el sa o conduca :-@, este inteligent U.U''' etc
Sus In jos
https://open-discussion.forumgratuit.ro
bad_boy
Admin
bad_boy


masculin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 32
numele personajului : Akira
Data de inscriere : 30/01/2009

L vs. Light Empty
MesajSubiect: Re: L vs. Light   L vs. Light Icon_minitimeJoi Feb 05, 2009 9:00 pm

Eu il aleg pe Light , deoarece imi place mai mult decat L , de fapt Light e personajul meu preferat , pey nu era obsedat , bine devenise putin , dar si el dorea o lumea fara infractiuni , o lume unde sa poti sta linistit ca dupa colt nu e niciun criminal cvare asteapta sa te omoare , desi si el a devenit criminal omorand acei oameni nevinovati , insa ca sa reusesti ceva trebuiesc facute sacrificii , de exemplu un razboi nu-l poti castiga fara sa pierzi macar un soldat. Cat despre lumea noua , el a incercat sa creeze o lume noua eliminand partea bolnava a ei , de exmplu si noi facem asta , daca avem o planta carei i s-a uscat o frunza , rupem frunza uscata ca sa poata creste alta noua si verde in locul sau.
Sus In jos
Misa Amane

Misa Amane


feminin
Numarul mesajelor : 22
Varsta : 29
numele personajului : Misa
Data de inscriere : 09/02/2009

L vs. Light Empty
MesajSubiect: Re: L vs. Light   L vs. Light Icon_minitimeLun Feb 09, 2009 12:30 am

L si Light sunt doua personalitati diferite, usor opuse asi spune.Il aleg pe L.La inceput mi'a placut Light insa spre final a exagerat, lasandu'se purtat de puterea death note'ului.Devenise o placere pentru el in a ucide oamenii si in a fi in centrul atentiei.
L e un personaj interesant, chiar imi place comportamentul lui ciudat....aparent un om picat din cer XD
Sus In jos
山下 弓美

山下 弓美


feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : Scarlet Devil Mansion
numele personajului : Remilia Scarlet
Data de inscriere : 29/04/2009

L vs. Light Empty
MesajSubiect: Re: L vs. Light   L vs. Light Icon_minitimeMier Apr 29, 2009 8:35 am

Citat :
La inceput mi'a placut Light insa spre final a exagerat, lasandu'se purtat de puterea death note'ului.Devenise o placere pentru el in a ucide oamenii si in a fi in centrul atentiei.
Light este prea obsedat de faptul ca vrea sa ucida criminali, incat a devenit el insusi un criminal.
Imi place de L pt ca, chiar daca nu are cel mai normal comportament,(cred k chiar asta imi place la el ) e inteligent si putin dragut.
Deci alegerea mea: L
Sus In jos
Continut sponsorizat





L vs. Light Empty
MesajSubiect: Re: L vs. Light   L vs. Light Icon_minitime

Sus In jos
 
L vs. Light
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Credeti ca Light a procedat corect?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Discutii libere :: ~Anime~ :: ~Death Note~-
Mergi direct la: