Discutii libere
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum unde vom discuta despre tot ce ne trece prin cap^^
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Rpg  Tabara  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Misa Amane

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Misa Amane

Misa Amane


feminin
Numarul mesajelor : 22
Varsta : 29
numele personajului : Misa
Data de inscriere : 09/02/2009

Misa Amane Empty
MesajSubiect: Misa Amane   Misa Amane Icon_minitimeLun Feb 09, 2009 12:32 am

Misa e unul dintre personajele principale pot
spune acolo.Imi place pentru ca e copilaroasa, desi dupa hainele si
doza mare de machiaj ai spune ca e pe invers.Pacat ca e naiva si cam
prostuta.Eh...poate e din cauza faptului ca e prea moarta dupa
Light....ce face dragostea asta din oameni ><' ...apreciez insa
faptul ca e sincera...^^
Ca si un al doilea Kira nu prea o vad deoarece e influentabila si trebuie sa stie sa joace mai ales ca era pe muchie de cutit.Light a manevrat'o mai mult..majoritatea lucrurilor ce au fost facute de ea erau pe la inceputul aparietiei sale in anime.
Sus In jos
bad_boy
Admin
bad_boy


masculin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 32
numele personajului : Akira
Data de inscriere : 30/01/2009

Misa Amane Empty
MesajSubiect: Re: Misa Amane   Misa Amane Icon_minitimeLun Feb 09, 2009 12:42 am

Misa Amane a fost doar o marioneta a lui Light , deoarece a facut absolut tot ce el i-a cerut. Oricum dorinta sa de razbunare pe criminalul parintilor sai a dus la iubirea orbeasca pentru Light.
Hm e o fetita aparent inocenta , dar numai la ordinul lui Light nu-i mai pasa de nimic si ucide cu sange rece.
Si ea s-a lasat dusa de val din cauza Death Note-ului , pentru ca si ea credea ca si Light ca ei ucid oameni care merita sa moara , insa amandoi erau criminali.Si ambii au ajuns in final ce ceea ce au urat cel mai mult criminali.
Misa Amane a ramas in viata , dar va avea o viata scurta , deoarece si-a scurtat viata de 2 ori , ca sa poata avea ochii de Shinigami.Si pentru ca a folosit carnetul il va urma pe Light , adica nu va merge nici in Rai nici in Iad , doar va muri si totul se va sfarsi.
Sus In jos
山下 弓美

山下 弓美


feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : Scarlet Devil Mansion
numele personajului : Remilia Scarlet
Data de inscriere : 29/04/2009

Misa Amane Empty
MesajSubiect: Re: Misa Amane   Misa Amane Icon_minitimeMier Apr 29, 2009 8:25 am

mie imi place de Misa-chan...e copilaroasa si dragutza, cu toate ca are o soarta cam tragica...pacat totusi ca il urmeaza pe Light orbeste si nu se mai gandeste la altceva decat cum sa-i faca lui pe plac...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Misa Amane Empty
MesajSubiect: Re: Misa Amane   Misa Amane Icon_minitime

Sus In jos
 
Misa Amane
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Misa's room

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Discutii libere :: ~Anime~ :: ~Death Note~-
Mergi direct la: